Bezdomovec nepřežil napadení na zastávce

Praha – Neznámý muž brutálně zaútočil na třiačtyřicetiletého bezdomovce na tramvajové zastávce Hradčanská, hned u výstupu z metra. Na následky úderů pěstmi a kopanců muž nakonec zemřel. Útočníkovi, po němž policie pátrá, hrozí za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti až 16 let vězení.

K útoku došlo krátce před sedmou hodinou ranní, kdy útočník napadl ležícího bezdomovce a poté odešel směrem k Vítěznému náměstí. Záchranáři se těžce zraněnému snažili pomoci, ten ale po několika minutách upadl do bezvědomí a zemřel.

„Celý případ brutálního napadení si převzali detektivové z pražského krajského ředitelství, z prvního oddělení,“ řekla České televizi mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Podle ní je útočníkovi mezi 30 až 35 lety, vysoký je 175 až 180 centimetrů a je střední postavy. Má delší dredy, kolem uší je vyholený. Při útoku měl na sobě maskáčové kalhoty, hnědé tričko a na rukou černé rukavice. Kriminalisté prosí každého, kdo by jim mohl pomoci, aby se ozval na linku 158, nebo přišel na kteroukoli policejní služebnu.