Benzinku přepadl ozbrojený muž zřejmě se speciálním výcvikem

Ústí nad Labem – Na benzinové stanici v Ústí nad Labem došlo tento týden k ozbrojenému přepadení. Podle informací České televize by mohl pachatelem být člověk s výcvikem příslušníka ozbrojených sil. Tedy voják nebo například policista. Nasvědčuje tomu způsob, jakým se k obsluze choval. Policie v této souvislosti žádá veřejnost o pomoc. Jakékoliv informace mohou lidé sdělit na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.

Ozbrojený muž v tmavé mikině přepadl benzinku v Božtěšické ulici v úterý před jedenáctou hodinou večer. Na hlavě měl kapuci a se zbraní v ruce donutil obsluhu, aby mu vydala hotovost z pokladny.

Obsluha z obavy o svůj život peníze vydala a pachatel následně odešel směrem na severní terasu. Policejní pes stopu ztratil přibližně po třech stech metrech, pachatel tak mohl mít na místě zaparkované auto.

„Muž byl vysoký přibližně 175 centimetrů, silnější nebo svalnaté postavy, oblečen byl v tmavé mikině a kšiltovce a tmavých 3/4 kalhotách. Na nohou měl černé tenisky s bílou špičkou,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hypšlerová.

Policisté v Česku museli jen za první pololetí řešit tisíc tři sta loupeží. Objasnit se jich podařilo zatím asi osm set, pět set spáchali recidivisté. Loni bylo za stejné období přepadeno o tři sta lidí víc, objasnit se přitom podařilo stejně případů jako letos.