Řidiči pozor, na Jižní spojce začaly opravy

Praha - Jižní spojku čeká v následujících několika měsících oprava mostů, protihlukových stěn a svodidel. Ráno začali dělníci s rekonstrukcí, která se dotkne její severní větve. Řidiči teď jezdí v jižní části spojky v režimu dva plus dva jízdní pruhy. Podle Technické správy komunikací by toto omezení nemělo nijak výrazně komplikovat dopravu.

Oprava se týká úseku Jižní spojky za lanovým mostem ve směru na Černý Most. Dělníci tu opraví mosty přes železniční trať a přes Rabakovskou ulici. V rámci úprav Štěrboholské radiály pak na ní bude rozšířena protihluková stěna, vystavěn nový chodník a namontována nová svodidla.

Doprava ve směru k Barrandovskému mostu je proto převedena do protisměrného pásu pro směr z centra. Z hlediska kapacity komunikace zůstanou vždy dva a dva jízdní pruhy zachovány v každém směru jízdy. Kvůli opravě mostu přes železnici čeká výluka i vlaky. K zastavení dopravy by mělo dojít 13. srpna.

Od roku 2015 do centra třemi pruhy

Severní díl Jižní spojky patří k jejím původním částem a byl už ve špatném stavu. Opravy vyjdou na 60 milionů korun a měly by skončit v říjnu. Další čekají Jižní spojku opět příští rok, od září 2015 by se pak do centra mohlo jezdit už ve třech pruzích.

S celkovou rekonstrukcí a výstavbou nové jižní větve se začalo v roce 2007, pak ale následovala asi tříletá pauza. „Ze strany Státního fondu dopravní infrastruktury nebylo finanční krytí, takže jsme nemohli pokračovat,“ řekl ČT náměstek Technické správy komunikací hl. m. Prahy Roman Štěpánek.