Konec pracovní sezony v centru Prahy: Tramvaje se vracejí na Karlovo nám.

Praha – Na pražském Karlově náměstí končí výluka tramvají. Opravenou trať mezi Resslovou ulicí a Morání otestují jako první noční linky, které tudy projíždějí, od soboty ráno se na ni vrátí i denní tramvajové linky. V srdci Prahy tak končí letošní příděl tramvajových výluk, ačkoli práce ještě pokračují na tratích například v Hostivaři, Bělohorské ulici a v Modřanech.

Tramvajová trať protínající v severojižním směru pražské Karlovo náměstí, přišla o velkoplošné betonové panely, které nahradila tzv. pevná jízdní dráha. Dopravní podnik nechal na koleje namontovat speciální gumu, která snižuje hlučnost. Tramvaje začnou po rekonstruované trati mezi Resslovou a Morání jezdit v 0:30. „V centru se tak na své trasy vrátí denní linky 3, 10, 16, 18, 24 a noční linky 52, 53, 54, 55,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Radek Štábl. Do pravidelných tras se vrátí rovněž autobusové linky 176 a 510.

Dopravní podnik hl. m. Prahy opravoval trať na Karlově náměstí ve svou etapách. V polovině srpna skončila rekonstrukce – a související výluka – mezi ústím Spálené ulice a Resslovou, kde kromě rekonstruované trati vznikla nová zastávka Odborů u křižovatky se stejnojmennou ulicí. Celkem vyjde oprava obou úseků na více než 40 milionů korun.