Novorozenou holčičku matka v Krnově ubodala

Krnov - Policie obvinila devětadvacetiletou ženu z vraždy novorozence v Krnově. Dítě matka zavraždila hned po porodu, který před okolím tajila. Novorozenou holčičku ubodala a zastlala do postele. Obviněnou soud poslal do vazby. Hrozí jí až dvacet let. Na vraždu se přišlo poté, co žena musela minulý týden po domácím porodu do nemocnice, protože silně krvácela. Policisté později v bytě našli mrtvou holčičku.

„Žena je podezřelá, že v prvních hodinách dne 7. srpna porodila zdravé, životaschopné dítě, které následně usmrtila. Těhotenství po celou dobu tajila. Novorozenec v důsledku vedeného útoku utrpěl několik bodnořezných ran, kterým podlehl,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Žena přivolaným záchranářům tvrdila, že její obtíže nastaly v raném stádiu těhotenství. Po převozu do krnovské nemocnice ale lékaři zjistili, že jde o následek porodu. Nemocnice proto kontaktovala policii, která začala novorozence hledat. Dítě bylo zastlané do postele. Přivolaní lékaři už holčičce bohužel nemohli pomoci.