Barmanky napadl muž, který chtěl vyhodit do vzduchu hasičku

Brno – Lupiče, který v Brně brutálně napadl dvě barmanky, chytili brněnští kriminalisté. Po násilníkovi pátrali od začátku července. Po jeho útoku skončila jedna z žen s těžkými zraněními v nemocnici. Podle policistů barmanky napadl Vojtěch Vejmola, který se loni v březnu pokusil vyhodit do povětří hasičskou stanici v Ivanovicích na Hané.

Poprvé dorazil pachatel do baru v brněnské ulici Čeňka Růžičky začátkem července. Tehdy se mu podařilo nepozorovaně ukrást číšnickou peněženku s tržbou. O dva dny později navštívil podnik znovu. „Posadil se na venkovní zahrádku, objednal si pivo a chvíli si v podniku obhlížel situaci. Po chvíli přišel za barmankou dovnitř a požádal ji o rozměnění dvousetkorunové bankovky. V okamžiku, kdy se žena sehnula pro peníze, pachatel na ni prudce zaútočil,“ popsala policejní mluvčí Andrea Straková.

Lupič ženu narazil na stěnu a povalil ji na zem. „Sedmadvacetiletou ženu pak několikrát udeřil půllitrem do hlavy. Odcizil číšnickou peněženku s finanční hotovostí asi šestatřicet tisíc korun a z místa odešel. Mladá barmanka skončila v nemocnici,“ dodala Straková.

Před dvěma týdny muž zaútočil znovu, tentokrát v baru na Mendlově náměstí. Pachatel barmanku napadl a potom ji zamknul na toaletě. „Když jí odcizil volně dostupné peníze, vrátil se k toaletám. Přes dveře ženě vyhrožoval a chtěl, aby mu prozradila, kde je uschována další finanční hotovost. Dívku vzápětí zatáhnul do skladu, kde ji opět fyzicky napadl. Nakonec si z baru odnesl zhruba čtyřicet tisíc korun i sklenici, ze které popíjel pivo. Barmanka v tomto případě naštěstí neutrpěla vážná zranění,“ řekla Straková.

Policisté nakonec dopadli třiačtyřicetiletého Vojtěcha Vejmolu, který se k činu doznal. Z vyšetřování vyplývá, že loupežemi si sháněl peníze na četné dárky pro svoji přítelkyni. Policisté ho obvinili ze dvou trestných činů: loupeže a pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

Pustil plyn v hasičce

Vejmola už byl letos na jaře podmínečně odsouzen za to, že se pokusil výbuchem zničit hasičskou stanici v Ivanovicích na Hané. Kvůli sporům s kolegy-hasiči byl Vejmola na jaře 2013 ze sboru propuštěn. „Po svém odchodu ponechal v hasičské zbrojnici v Ivanovicích propanbutanovou lahev, u které byl otevřen kohout a nechal tam unikat plyn,“ popsal žalobce Radek Hůlka. V blízkosti lahve s unikajícím plynem byl i kotel s otevřeným plamenem. Případný výbuch by zdemoloval celou budovu. Neštěstí se nestalo jen díky tomu, že hasiči přívod plynu včas uzavřeli a budovu odvětrali.