Policie prověřuje podezřelé úmrtí ženy v nemocnici, podezírá sestru

Rumburk - Policie vyšetřuje podezřelé úmrtí pacientky v Lužické nemocnici v Rumburku na Děčínsku. Žena, která byla ve vážném zdravotním stavu hospitalizována na lůžkovém oddělení, zemřela začátkem června. Kriminalisté podezírají zdravotní sestru, která ji měla v péči.

Zdroj: ČTK Autor: Martin Štěrba, Josef Horázný

Vedení společnosti dostalo informace o nestandardních okolnostech úmrtí pacientky na jednom z lůžkových oddělení v noci z 5. na 6. června od středního zdravotnického personálu. Trestní oznámení padlo na sestru, která měla pacientku v péči. „Současně bylo provedeno okamžité odvolání dotčené zaměstnankyně ze služeb, byl jí nařízen okamžitý nástup dovolené a omezen její přístup do zaměstnaneckých prostor nemocnice,“ uvedlo vedení nemocnice v tiskové zprávě.

V současné době již žena v nemocnici nepracuje. V průběhu vnitřního šetření prověřovalo vedení i některá úmrtí pacientů v minulosti. „Vzhledem k dalším zjištěným skutečnostem je v současné době dále šetřena možná míra pochybení či zanedbání povinnosti ze strany některého z lékařů,“ uvedl Šváb.