Policie pátrá po lupiči, který přepadl benzinku v Liberci

Liberec - Policie pátrá po neznámém muži, který ve čtvrtek večer se zbraní v ruce přepadl čerpací stanici Kontakt v Liberci. Se zbraní v ruce donutil obsluhu k vydání několika desítek tisíc korun. Stejná benzinka byla podobným způsobem přepadena už v červnu. Policie proto nevylučuje, že se může jednat o stejného pachatele. V případě dopadení mu hrozí až deset let vězení.

Čerpací stanici v Mydlářské ulici přepadl lupič ve čtvrtek kolem 19:20. „Se zbraní v ruce, kterou namířil na muže za prodejním pultem, žádal vydání peněz. Následně mu přikázal, aby otevřel kasu a z ní pak vybral všechny papírové bankovky. Zřejmě mu tyto peníze nestačily, proto ještě žádal vydání peněz z trezoru,“ uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Loupež, při které nebyl nikdo zraněn, trvala podle mluvčí necelé dvě minuty.

Policie teď žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelém a na internetu zveřejnila záběry z průmyslové kamery z čerpací stanice. Podle popisu šlo o štíhlého muže ve věku mezi 20 až 25 lety, vysokého 175 centimetrů. „Na sobě měl šedou mikinu s kapucí, kterou si maskoval hlavu, tmavé kalhoty a černobílé boty, údajně na patě bílé, na špičce černé,“ popsala lupiče Suchánková. Přes rameno měl černou brašnu, do které všechny peníze uložil. „Byl hladce oholen a měl výrazné vystouplé lícní kosti. Hovořil česky, bez přízvuku,“ dodala Suchánková.

Jiný pachatel ten samý den přepadl benzinku v Rožnově, za 15 minut byl v poutech

Ve stejný den přepadl benzinovou čerpací stanici v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku čtyřicetiletý muž ozbrojený nožem. Odnesl si asi 17 tisíc korun, po 15 minutách ho ale v nedalekém parku zadržela policie a dnes byl obviněn z loupeže. Pachatel při výslechu na policii řekl, že ho k přepadení přiměla jeho kritická finanční situace. K loupeži se prý rozhodl ve středu večer, když skončil v zaměstnání odpolední směnu. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až deset let vězení.