Havárie kamionů blokovaly D8 u hranic

Petrovice (Ústecko) – Dvě nehody kamionů blokovaly zhruba tři hodiny dálnici D8 nedaleko hranic u Petrovic na Ústecku. Jednoho zraněného řidiče převezl vrtulník do nemocnice. Doprava se zastavila v obou směrech, policie potom začala auta odklánět na silnici II. třídy přes Nakléřovský průsmyk.

Zdroj: ISIFA Autor: Lidove noviny/Frantisek Vlcek

První nehoda se stala po deváté hodině na 88. kilometru D8 ve směru z Německa. „Došlo ke srážce tří kamionů, z nichž jeden začal hořet,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Právě při této nehodě se zranil jeden z řidičů.

Další nehoda se stala o chvíli později na témže místě, ale v opačném směru. Střetly se dva kamiony a osobní auto. Nikdo nebyl zraněn. V okolí Petrovic byla podle Hyšplerové velice špatná viditelnost způsobená hustou mlhou. Kvůli úplné uzavírce dálnice musela osobní auta sjíždět na silnici II. třídy přes Nakléřovský průsmyk, kamiony potom čekala zajížďka až na Horu Svatého Šebestiána.

Uklidit následky nehod natolik, aby bylo možné po dálnici opět projíždět – do Německa již bez omezení, na Prahu alespoň jedním pruhem, se podařilo až po poledni.