Dvě stovky policistů provedly razii na tržnici v Aši

Aš - Desítky policejních aut obklopily tržnici Lipový dvůr v Aši a zhruba dvě stovky policistů kontrolují tamní stánky. Jde přitom o jednu z největších razií na tržnici v Karlovarském kraji v posledních letech. Kriminalisté zadrželi asi 12 lidí podezřelých z prodeje padělků. Technici otevírali i neoznačená auta, právě do nich totiž prodejci nelegální zboží často ukrývají.

Podle informací redaktora ČT Marka Štětiny ale naprostá většina obchodníků stihla utéct a stánky byly prázdné. „Dostali jsme povolení k prohlídce stánků i zaparkovaných vozů bez označení. Ty často bývají černými schránkami, kam si prodejci ukládají nelegální zboží,“ dodal šéf krajské kriminálky Jiří Vopálenský. 

Zuzana Týřová, mluvčí Policie ČR, Karlovarský kraj

„Na místě probíhá nejrozsáhlejší policejní akce svého druhu, a to od roku 2003. Od soudce máme povolení ke kontrole zhruba stovky objektů a také ke kontrole 19 vozidel.“


Policejní akce na tržnici potrvá zřejmě až do dnešního večera, možná se protáhne i na středu. Už v prvních hodinách po obsazení tržnice policisté našli nejrůznější druhy nelegálního zboží. „Tradičně jde o padělky značkového textilu, velké množství pirátských CD a DVD a podobně,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Kontrola tržnice se týká širokého okruhu kriminálních deliktů - od prodeje drog nebo zbraní až po prodej nelegálního zboží. Akce se tentokrát účastní jen policisté, včetně elitních kriminalistů. Podle odhadů je v tržnici Lipový dvůr několik desítek stánků a asi 300 prodejců. Nelegální prodej zde zjistili policisté už mnohokrát v minulosti.