PODÍVEJTE SE: Policie honila zdrogovanou řidičku, dostihla ji na poli

Liberec - Nebezpečnou honičku mají za sebou liberečtí policisté. Skoro 20 kilometrů pronásledovali pětadvacetiletou řidičku. Hlídka ji chtěla zkontrolovat, ale žena namísto toho začala ujíždět. Z Liberce směřovala na Děčín. Policisté ji dostihli až na poli, kde se je pokoušela setřást, ale místo toho uvízla.

Video Policejní záběry: Honička zdrogované řidičky skončila na poli
video

Policejní záběry: Honička zdrogované řidičky skončila na poli

Policie chtěla vůz BMW zastavit v rámci běžné silniční kontroly. Řidička ale nereagovala a začala ujíždět. „Žena jela chvílemi i přes 200 kilometrů v hodině a za mrholení a deště předjížděla na plné čáře. Ohrožovala tím i ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedl liberecký policista Petr Binka.

Za obcí Zdislava žena vjela na louku, kde prorazila i ohradník. „Když se hlídka dostala do blízkosti ujíždějícího vozu, použil jeden z policistů varovné výstřely,“ dodala liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Důvod, proč řidička před policisty ujížděla, se následně ukázal. Žena byla pod vlivem pervitinu a skoro čtyři gramy drogy měla i u sebe. Navíc nevlastní ani řidičský průkaz, hrozí jí proto až rok vězení.