Praha připravuje inzerát: Hledá se nový ředitel magistrátu

Praha – Hlavní město začne hledat nového ředitele magistrátu, nástupce Martina Trnky. Místo ředitele magistrátu je prázdné od ledna, zatím úřad vede zástupce ředitele Radovan Košťál. Dlouhé čekání na nového ředitele kritizuje městská opozice, podle které jsou Košťálovy kroky ve funkci pověřeného ředitele neplatné.

Výběrové řízení na nového ředitele magistrátu vyhlásí Praha v nejbližších dnech, oznámil primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Reagoval tak na kritiku opozice i lídrů některých dalších stran a hnutí, která kandidují v komunálních volbách, kterým se nelíbí, že již déle než půl roku má magistrát pouze pověřeného ředitele. Podle Hudečka ale rozhodne o jmenování nového ředitele až vedení města, které vzejde z říjnových voleb.

Opoziční ODS již dříve označila kroky pověřeného ředitele za neplatné. Podle TOP 09 ale neni fungování úřadu bez jmenovaného ředitele nezákonné, zákon prý takovou možnost nijak nepopisuje. Proč Praha s vypsáním výběrového řízení tak dlouho váhala, však primátor neuvedl. 

Místo, které mu patřilo deset let, uvolnil Martin Trnka letos v lednu. Hovořil o „desetiletém opotřebení“ a také nedůvěře primátora. Tomáš Hudeček totiž krátce předtím oznámil, že bude chtít Trnku odvolat. Příčinou měl být úředníkův podpis pod smlouvou uzavřenou v jednacím řízení bez uveřejnění, za kterou dostalo město pětimilionovou pokutu od ÚOHS.