Policie na Bruntálsku hledá muže a varuje: Je nebezpečný

Rusín (Bruntálsko) – Po nebezpečném a ozbrojeném muži pátrá česká i polská policie v pohraničí na Bruntálsku. Šedesátiletý Bedřich Spurný je podezřelý z násilného trestného činu. Policie žádá, aby ji kontaktovali lidé, kteří muže spatřili, současně však vyzývá, aby se ho nepokoušeli zadržet.

Policie hledá muže, kterého spojuje s násilným trestným činem, který měl spáchat ve čtvrtek večer v podjesenickém Rusíně. Prozatím policisté kvalifikovali čin jako těžké ublížení na zdraví, nevyloučili však, že kvalifikaci změní. Bližší informace nechtěli vzhledem k probíhajícímu vyšetřování sdělit.

Pátrání po Bedřichu Spurném (60 let)

Muž je 60 let starý a podle policejního popisu tak také vypadá. Má silnější postavu, krátké prošedivělé vlasy, vysoký je asi 175 centimetrů. Má šedomodré oči.


Muž po činu utekl. Není jasné, kam odešel, pátrají po něm proto policisté na české i polské straně hranic. „Pátráme v různých lokalitách celého Osoblažského výběžku. Vzhledem k blízkosti státních hranic probíhá spolupráce i s kolegy z Polska,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková, podle které se do pátrání zapojil i vrtulník.

Policie žádá o informace od lidí, kteří hledaného muže spatřili. Současně však zdůraznila, že je nebezpečný a ozbrojený. Lidé se proto nemají pokoušet zasáhnout proti němu a zadržet ho.