Místostarosta Mariánských Lázní byl zadržen, prý chtěl úplatek

Mariánské Lázně – Kriminalisté ve čtvrtek zadrželi místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD). Spolu s ním byl zadržen i majitel soukromé firmy z Plzně. Podle televize Prima jsou podezřelí z toho, že po jiném podnikateli chtěli úplatek za to, že Horký bude na městské radě hlasovat v jeho prospěch. Televize uvedla, že Horký už tak v minulosti hlasoval.

Policie ani státní zastupitelství se k případu zatím nechtějí vyjadřovat. Servery Novinky.cz a iDnes.cz uvedly, že Horký, který je mimo jiné čtyřkou na komunální kandidátce ČSSD, dnes nedorazil do práce. Podle Primy ho celý den vyslýchala policie, zatím ale není jasné, zda byl z něčeho obviněn nebo jestli skončí ve vazbě.

Horký je v současné době stíhán i v jiné kauze. Policie ho na začátku roku obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci.

Horký údajně pověřil společnost z Karlových Varů poradenskou a konzultační činností podporující likvidaci tehdejší Podniku bytového hospodářství. Horký měl ale tuto činnost provádět z titulu své kvalifikace a postavení sám. Na městském úřadě v Mariánských Lázních zasahovala policie i letos v květnu.