Ranní nehoda stála dva životy, silnice I/7 zůstává uzavřena

Postoloprty (Lounsko) – Silnice I/7 zůstává uzavřená kvůli ranní tragické nehodě na obchvatu Postoloprt. Při havárii nákladního vozu a dvou osobních aut zemřeli řidiči obou menších vozidel. Silnice potom byla šest hodin uzavřena, opět průjezdná je od poledne.

Nehoda se stala před šestou ráno za velmi špatné viditelnosti – byla nejenom tma, ale i mlha. Na silnici I/7 u Postoloprt se srazila tři vozidla. V jednom osobním autě zahynula dvaačtyřicetiletá žena-řidička, ve druhém cestovaly čtyři osoby, z nich jedna zemřela a druhá utrpěla zranění. Zahynul sedmadvacetiletý řidič, jeho spolujezdec utrpěl těžké zranění. Byl by pro něj přiletěl vrtulník, ale kvůli mlze nemohl přistát, do nemocnice ho tak odvezla sanitka. Oba museli hasiči z poškozeného vozu nejprve vyprostit.

Co přesně se ráno v šeru a mlze u Postoloprt stalo, zatím policie nedokáže říct. „Okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem šetření,“ řekla policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Silnice byla uzavřená zhruba do poledne. Objízdná trasa vedla přes Postoloprty a místní část Března.

Silnice u Postoloprt je vyhlášená jako nebezpečný úsek. Směrem od středních Čech totiž silnice má již podobu budoucí rychlostní komunikace R7, byť je zatím hotová pouze v polovičním profilu. Dále se však její charakter mění a v táhlých obloucích a úrovňovými křižovatkami dochází k nehodám často. V minulosti se postoloprtská radnice a státní silničáři přeli, kdo za to může – šlo o spor o trasu silnice a o pozemky. Na přestavbu komunikace ale Postoloprty stále čekají.

Policie však zdůrazňuje, že hlavní příčinou nehod není konstrukce silnice, nýbrž chování řidičů na ní. Velké množství nehod zaznamenali na celém tahu I/7 a také sousední silnici číslo 6. „Problematické úseky se snažíme co nejvíce kontrolovat. Zvýšili jsme hlídkovou činnost na silnici I/6, na silnici I/7 nám vypomáhá i krajská dopravní policie,“ uvedla Střelcová.