Brněnské studio České televize povede i nadále Jan Souček

Rada České televize na svém zasedání znovu jmenovala Jana Součka ředitelem Televizního studia Brno. Souček byl jmenován na návrh generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. Funkci bude vykonávat další čtyři roky.

Souček nastoupil na pozici ředitele regionálního televizního studia v Brně již v červnu 2014, kdy vystřídal tehdejšího ředitele Karla Buriana, kterému byl mandát prodloužen kvůli stavbě nového studia. Za dobu Součkova dvouletého působení byla dokončena výstavba nové budovy v Brně-Líšni, kam se podle plánů televize ještě letos přesunou všechny provozy brněnského studia.

Souček „významně posílil provázanost brněnského studia s dalšími kulturními a vzdělávacími institucemi v regionu i dobře zvládl výrobu náročných pořadů, jako byl například seriál Labyrint“, uvedla Česká televize v tiskovém prohlášení.

„Televizní studio v Brně letos slaví pětapadesát let existence a patří k tradičním institucím, které by měly hrát podstatnou roli nejen v životě daného regionu. Letos navíc prochází jednou z nejzásadnějších změn za poslední desetiletí, v nové budově vznikly moderní prostory pro výrobu pořadů i zpravodajství, a já jsem přesvědčen, že Jan Souček dokáže tento potenciál plně využít,“ uvedl Dvořák.

Spokojenost zůstala na stejné úrovni, ředitel získal bonus

Rada České televize zároveň schválila roční bonus generálnímu řediteli. Ten je udělován na základě splnění předem definovaných kritérií, mezi které patří například vyrovnané hospodaření, kvalita programové nabídky či manažerské výsledky.

 

Rozpočet České televize v roce 2015 nebyl překročen, náklady byly o více než 103 917 tis. korun. V souladu s dlouhodobými plány se televize zaměřovala především na původní českou televizní a filmovou tvorbu. Ve sledovanosti kanály České televize dosáhly nejlepšího výsledku za posledních šest let. Spokojenost diváků s Českou televizí zůstala podle průzkumu na stejné úrovni jako v roce 2014.

Kromě Kavčích hor má Česká televize ještě dvě velká plnoformátová studia v Brně a Ostravě a zpravodajské redakce v každém kraji. Z redakcí v Hradci Králové a Českých Budějovicích by se nově měla stát studia schopná odbavit vlastní vysílání. „V současné době na těchto místech probíhá instalace technologií. Naplno by se studia měla rozjet při nadcházejících krajských volbách,“ uvedla mluvčí České televize Alžběta Plívová.