Soud předběžně zakázal šíření TV Markíza v Česku

Soud předběžným opatřením zakázal šíření slovenské televizní stanice Markíza v České republice. Od letoška zde legálně běží jen nově vytvořený kanál Markíza International. Stanice ve své klasické podobě pro slovenské diváky je nyní v Česku šířená bez souhlasu vysílatele. Podle mluvčí televize Tatiany Tóthové už na to Markíza distributory upozornila a požaduje vyřazení stanice z nabídky.

„Jsme rádi, že soud uznal naše argumenty o protiprávnosti šíření našich stanic v Česku. Jsme přesvědčení, že respektování práv vysílatele musí být respektované stejně jako jakýkoliv jiný typ práv,“ dodal generální ředitel Markíza Group Matthias Settele.

Jako alternativu nabízí kanál Markíza International, který nabízí to nejlepší z domácí tvorby TV Markíza a současně má zajištěn práva i pro vysílatele.

Podobná situace je i v případě stanic české skupiny Nova, které jsou bez jejího souhlasu šířeny na území Slovenské republiky. Skupina distributorům poskytuje k vysílání mezinárodní stanici Nova International.

„Budeme dál pokračovat v našem cíli zastavit přeshraniční vysílaní stanic bez našeho souhlasu,“ uvedl ředitel sekce nových projektů skupiny Nova Petr Horák.