Pražský deník mění zásadně podobu. Prahu zaplaví 70 tisíc výtisků

Pražský deník projde výraznou obměnou. V nové podobě se objeví ve stáncích a poštovních schránkách v pondělí, přičemž náklad se vyšplhá k 70 tisícům výtisků. To je několikanásobně více proti dosavadnímu prodávanému nákladu.

Pražský deník
Zdroj: vlp.cz Autor: vlp.cz

Cílem změny je vystoupat ze dna žebříčku, co se týče čtenosti regionálních novin v Praze, do první třetiny nejúspěšnějších. „Část nákladu budeme distribuovat na adresy předplatitelů našich časopisů. Budeme ho přizpůsobovat poptávce. Chceme být nejprodávanější a nejčtenější nebulvární noviny,“ uvedl generální ředitel vydavatelství Vltava-Labe-Press Michal Klíma. Podle něho se v současnosti Pražský deník pohybuje se čteností okolo 12 tisíc až 13 tisíc čtenářů zhruba na osmém místě v Praze.

Podle údajů Unie vydavatelů nejčtenější v Praze je zdarma distribuované Metro s odhadovanou čteností 213 tisíc čtenářů na vydání, druhý Blesk má 171 tisíc čtenářů a třetí Mladá fronta DNES má v Praze 86 tisíc čtenářů.

Změní se i ostatní regionální deníky

Pražský deník bude k dostání na 3000 místech, což je o 1000 více než dosud. Jeho zaváděcí cena bude v letošním roce deset korun. Podle šéfa projektu Romana Galla bude nový Pražský deník stavět na zpravodajství z Prahy pro Pražany, bude nabízet servisní informace pro čtenáře, ale bude čerpat i z dalších 70 regionálních redakcí Deníku po celé České republice a také od autorů z časopiseckého vydavatelství Astrosat a tabletového Dotyku.

Spolu s novou podobou Pražského deníku se změn dočkají i všechny ostatní regionální deníky. Spolu s novým Pražským deníkem se objeví i jeho nové internetové stránky.

Vltavu-Labe-Press, časopisecké vydavatelství Astrosat a tabletový Dotyk vlastní od loňského roku investiční skupina Penta, která tak vstoupila na český mediální trh.

Předloni Penta na Slovensku koupila prestižní deník SME, přičemž prakticky celá redakce dala na protest výpověď a založila konkureční Denník N. Redaktoři SME se totiž dlouhodobě zabývali činností Penty a popisovali korupční kauzu Gorila, v níž podle nich finanční skupina figurovala.