Facebook inovuje, má nové uživatelské profily

Praha – Internetová sociální síť Facebook inovuje. Zatím poslední novinkou, kterou postupně od neděle objevují uživatelé po celém světě, je pozměněné zobrazování profilů. To klade větší důraz na vizuální stránku. Redesign profilu byl představen v pořadu 60 Minutes televizní stanice CBS samotným zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem. Uživatel si pak nový vzhled může nastavit na této stránce.

A teď to podstatné - co je vlastně na první pohled nového? Záložky v horní části stránky každého profilu jsou pryč. Nahradily je odkazy na levé straně. V horní části profilu v hlavním sloupci je seznam základního infa uživatele.

Ve starém rozvržení profilu to původně bývalo v záložce informace. Sekce obsahuje podrobnosti o současném zaměstnání uživatele, jeho rodinný stav nebo datum narození.

Asi nejviditelnější změnou je náhledový pás pěti fotografií, jenž je umístěn pod základními informacemi. Na pravé straně pak jsou vedle společných přátel zobrazeny např. společné záliby.

Pokud by se vám zdálo, že na novém profilu o sobě prozrazujete více, než byste třeba chtěli, můžete si vše podstatné navolit v sekci Soukromí.

Na Facebooku je i portál ČT24, který už má více než 38 tisíc fanoušků. Největší internetová sociální síť nabízí i profil ČT4.

Starý vzhled profilové stránky
Starý vzhled profilové stránky