ČRa koupily provozovatele vysílacího multiplexu CDG

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) potvrdily koupi 100 procent provozovatele třetího digitálního multiplexu Czech Digital Group (CDG) od společnosti SP D Corporation. Cenu žádná ze stran nezveřejnila. CDG vlastní a provozuje třetí zemský digitální multiplex v Česku a ČRa pro ní technicky zajišťují výstavbu a provoz multiplexu. Po svém dobudování nabídne multiplex televizní signál pro více než 85 procent obyvatel České republiky z 15 vysílacích lokalit.

„Věříme, že naše stabilní zázemí a zkušenosti v oblasti digitálního vysílání budou přínosem nejen pro stávající zákazníky společnosti CDG, ale pomohou k rozvoji celého vysílacího trhu,“ uvedla generální ředitelka Radiokomunikací Jane Hannahová. ČRa podle ní hodlají pokračovat v investicích do výstavby třetího multiplexu a jeho rozvoji v souladu s uzavřenými smlouvami a takzvaným technickým plánem přechodu.

ČRa jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni firma pokrývá digitálním vysíláním svého multiplexu více než 76 procent obyvatelstva v celkem 17 lokalitách ČR.