Novým šéfredaktorem Hospodářských novin bude Šabata

Praha - Novým šéfredaktorem Hospodářských novin se stane Petr Šabata. Vystřídá Petra Šimůnka, který se ve vydavatelství Economia, které deník vydává, přesune na jinou řídicí funkci. Termín předání rolí ve vedení HN bude oznámen později, až do té doby Šimůnek jako šéfredaktor pokračuje. Šabata pracoval v letech 1993 až 2000 jako šéfredaktor deníku Mladá fronta Dnes. Později, do roku 2008 jako šéfredaktor slovenského deníku Pravda. V posledních dvou letech rozvíjel multimediální projekt Naše adresa v rámci skupiny PPF Media.

Šimůnek, který vedl Hospodářské noviny od roku 2005, se v rámci nové funkce zaměří na mezinárodní projekty. „Economia v současné době rozvíjí svoje aktivity tak, že hledá příležitosti v zahraničí a ve slibných mezinárodních projektech. Petr je podle mne pro tuto práci ta správná osoba,“ uvedl generální ředitel Economie Petr Babický.

Hospodářským novinám v posledních měsících klesá prodaný náklad. Podle dat společnosti ABC ČR, která pro Unii vydavatelů sleduje náklad tisku, jim například v říjnu meziročně klesl průměrný počet prodaných výtisků o 16,3 procenta na 44 415.