ČT spustila digitální dokrývače ve Velkých Karlovicích a Náměšti

Praha - Česká televize opět posílila dostupnost svého digitálního zemského vysílání. Multiplex veřejné služby nově šíří další dva digitální dokrývače – od 21. prosince ve Velkých Karlovicích ve Zlínském kraji a od včerejšího dne v Náměšti nad Oslavou na Vysočině. Síť 1 tak zahrnuje již 26 digitálních vysílačů velkého výkonu a 47 digitálních vysílačů malého výkonu.

Česká televize na základě analýzy vyhodnotila potřebnost i vhodnost dokrytí svého digitálního zemského vysílání ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Proto zde v úterý uvedla do řádného provozu digitální opakovač ČT vysílající multiplex veřejné služby na 54. kanálu ze stanoviště Na Kyčerce. Za potřebnou a vhodnou byla vyhodnocena také výstavba digitálního opakovače ČT v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Ten vysílá všechny čtyři programy České televize v digitální kvalitě od středy na 29. kanálu ze stanoviště ve Zborovské ulici.

Česká televize nadále vyhodnocuje realizovaná kontrolní měření a analyzuje potřebnost a vhodnost digitálních dokrývačů v dalších lokalitách. Digitální vysílače ČT malého výkonu nyní plánuje vybudovat v Huslenkách, Novém Hrozenkově, Zlatých Horách, Boskovicích a Rakovníku – termíny budou teprve stanovené, do spuštění digitálních dokrývačů ČT zůstanou v těchto městech/obcích v provozu analogové dokrývače ČT1 i ČT2.

Vše o digitalizaci České televize najdete na stránkách internetového speciálu Digict.cz, v teletextu ČT1 (strana 650) a v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7:30 do 20:00 hodin).