Paroubek už bude jen na webu, s Trendem končí

Praha - Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek končí s vydáváním časopisu Trend. Informaci přinesl deník Právo. Paroubek svůj úmysl oznámil v posledním čísle, které vyšlo v prosinci. Trend se na trh dostal koncem roku 1993. Někdejší premiér se nyní chce zaměřit na svůj web VašeVěc.cz. Paroubek svůj krok vysvětluje současnou situací na trhu. „Žijeme v tržní ekonomice a vše stojí peníze. A dnes už dost peněz,“ napsal s tím, že začátky časopisu dotoval ze svého, později už na jeho vydávání přispívala i ČSSD. „Ta však kryla jen část nákladů“ podotkl.

Současný poslanec věří, že se čtenáři Trendu nyní zaměří na jeho web Vaše věc a zároveň nevyloučil, že by se časopis mohl na trh vrátit v podobě čtvrtletníku. Ten by shromažďoval nejúspěšnější články právě z internetového serveru.

Sobotka: Ukončení Trendu je škoda

Trend, stejně jako stránky Vaše věc, vydávalo občanské sdružení Společnost Williho Brandta a Bruna Kreiského. Úřadující předseda ČSSD vyslovil nad zánikem časopisu politování. „Myslím si, že je to škoda.“ Podle Sobotky představoval Trend platformu pro levicové a levostředové názory.

Tu teď představuje právě Vaše věc. Magazín je podle Paroubka protiváhou pravicově zaměřených českých médií, která podle něj vedou dlouhodobou kampaň proti levici a sociální demokracii. „Vím, že to je jen malý příspěvek k názorové pluralitě českých médií, ale je to alespoň něco,“ řekl Paroubek.