Nedělní přenosy ČT4 měly rekordní sledovanost

Praha – Česká televize minulou neděli přinesla sportovním fanouškům bohatou nabídku přenosů, vekterých navíc figurovali úspěšní čeští sportovci. Nedělní vysílání ČT4 tak přineslo významné úspěchy českých sportovců a vysokou sledovanost programového okruhu ČT4. Během nedělního odpoledne mohli diváci sledovat přenos z Tour de Ski nebo SP v letech na lyžích z Harrachova. Závěrečnou jízdu staronové mistryně Evropy v rychlobruslení Martiny Sáblíkové si tak nenechalo ujít 540 tisíc dospělých diváků. ČT4 byla v tu chvíli nejsledovanějším programem v zemi.

Závod se Sáblíkovou se navíc stal druhým nejúspěšnějším pořadem v historii ČT4. Podobný zájem i spokojenost u diváků vyvolalo také vystoupení českého skokana na lyžích Romana Koudelky. Třetím místem v závodě Světového poháru na mamutím můstku v Harrachově posunul po pěti letech českého skokana opět na podium. Jeho úspěch zaujal 490 tisíc dospělých.

Jen o něco méně diváků sledovalo prostřednictvím ČT4 také účinkování Lukáše Bauera při závodě v běhu na lyžích na 9 km volnou technikou v rámci seriálu Tour de Ski. Bauer vybojoval v celkovém pořadí bronz, což si nenechalo ujít 453 tisíc dospělých diváků.

Vyvrcholením odpoledne na ČT4 byl pak závěr víceboje z ME v rychlobruslení v Itálii, konkrétně závěr závodu na 5000 m, který stejně jako celý víceboj ovládla zlatá Martina Sáblíková. Její triumf sledovalo od 16:12 hodin 540 tisíc dospělých diváků (sledovanost 6,1 % při podílu na publiku 20,91 %). Jedná se o druhý nejúspěšnější pořad v historii ČT4. Vyšší sledovanost mělo pouze semifinále MS ve fotbalu 2010 JAR mezi Německem a Španělskem, který sledovalo 647 tisíc dospělých diváků (sledovanost 7,3 %, podíl na publiku 20,95 %). Tento přenos se stal také nejsledovanějším pořadem minulého týdne na všech digitálních kanálech. Druhým nejsledovanějším byl přenos z Tour de Ski následovaný druhou částí přenosu z Harrachova.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer s trofejí za třetí místo v Tour de Ski
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Kamaryt