Murdoch chystá Deník exkluzivně pro iPad

New York - Nový deník určený výhradně pro tablety iPad od firmy Apple by měl začít vycházet příští týden ve středu. Deník by podle některých odborníků mohl představovat přelom v podnikání vydavatelů. Spolu s Applem jej chystá společnost News Corp. multimilionáře Ruperta Murdocha. Ten by také měl spolu s generálním ředitelem Applu Stevem Jobsem nový list, který ponese název The Daily (Deník), příští týden představit.

Podle dřívějších informací by noviny v sobě měly spojovat nejlepší témata z bulvárního tisku i seriózních novin. Někteří odborníci mají za to, že by vzhledem k rostoucí popularitě tabletů mohlo jít o cestu, jak oživit skomírající prodeje novin.

Deník chystají lidé z The Sun a The NY Post

Podle časopisu Forbes novináři pracující pro nový deník horečně dokončují poslední přípravy. Mají přitom za sebou týdny vyplněné psaním zkušebních čísel, které četla asi tisícovka vybraných čtenářů. Vedoucí redaktoři prý pocházejí z britských bulvárních novin The Sun a z amerického deníku The New York Post, které obě patří Murdochově společnosti.

Týdenní poplatek za noviny by měl činit 99 amerických centů (asi 19 korun), což je mnohem méně než cena tištěných novin. Umožňuje to skutečnost, že na tisk a prodej média nevzniknou žádné náklady.