Metropol TV miliardáře Měkoty připravují i Šámal s Jurinovou

Praha – Od května začne v nové podobě vysílat dosavadní pražský infokanál Metropol TV. Jeho většinu získal podle informací deníku E15 někdejší uhlobaron a investor Luboš Měkota, jehož majetek se odhaduje na osm miliard korun. Minoritními vlastníky jsou pak společnosti TV Production a A-News. Stanice bude programově bohatší, chce totiž konkurovat lokálním rádiím a velkým televizím. Jednou z hlavních tváří Metropolu bude někdejší hvězda Novy a později mluvčí FN Motol Eva Jurinová. Stanici posílil i bývalý ředitel zpravodajské Z1 Zdeněk Šámal.

„Chceme být součástí života obyvatel města,“ tvrdí mluvčí stanice David Binar. Nové programové schéma nabídne lifestylové show nebo vysílání pro matky a 'dříve narozené'. Jedním z pilířů vysílání by měl být pořad Na vrcholu, který bude každý všední den od 11 do 13 hodin moderovat právě Jurinová.

Stanice bude žít hlavně z reklamy. „Máme ambici otevřít zcela nový reklamní trh,“ tvrdí bývalý reportér Marek Vítek, který vystřídal Novu i TV Barrandov a některé reportáže firmy A-News uvedl i v rámci České televize.

Metropol TV už nebude vysílat jen v Praze

Na programovém přerodu Metropol TV se podle webu DigiZone.cz podílí i Zdeněk Šámal, který stál za vznikem zpravodajských stanic TA3 a ČT24. Působil i na serveru TN.cz a naposledy se objevil ve funkci krizového manažera, resp. ředitele zpravodajské stanice Z1. Tu však koncem ledna zrušil její majitel, investiční skupina J&T.

Metropol TV, která vysílá od loňského roku, se s novým schématem také rozšíří do více domácností. Podle E15 se vedle kabelové sítě UPC a Kabelservisu nové objeví ve čtvrtém multiplexu společnosti O2 Telefónica. Kromě Prahy tak začne vysílat i v Brně, Ostravě a Plzni.