Nova Cinema už má řádnou licenci

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém úterním zasedání televizi Nova řádnou licenci pro pozemní digitální vysílání kanálu Nova Cinema. Ten doposud podle serveru Digizone.cz vysílal na základě kompenzační licence. Česká televize pak dostala pokutu 50 000 korun za sponzorský vzkaz. Vyplývá to z tiskové zprávy RRTV.

Nova Cinema je na základě nově udělené licence strukturována jako filmový a seriálový program, specializující se zejména na dramatickou tvorbu americké provenience. Rozsah vysílání je 16 až 19 hodin denně.

Již v úterý předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová sdělila, že rada udělila TV Nova licenci pro novou televizní stanici s pracovním názvem Kanál 5, která má být určena mužskému publiku. Bude moci vysílat přes pozemní digitální vysílače i kabelové televize a bude tematicky zaměřena na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru.

RRTV na svém úterním zasedání také sáhla k udělování pokut. Částku 50 000 korun bude muset zaplatit Česká televize. Odvysílání označení sponzora Helen Doron Early English v lednu 2010 totiž obsahovalo reklamní prvky a nebylo odděleno od ostatních částí programu. Společnost Huku pak dostala pokutu 5 000 korun za to, že neumožnila divákům snadný přímý a trvalý přístup k informacím.