Dolejše střídá v čele ČT1 Fridrich

Praha – Výkonný ředitel televizní stanice ČT1 Radan Dolejš dnes končí ve své funkci. V čele stanice ho nahradí pověřený zástupce Milan Fridrich. Ten v současnosti zastává v České televizi funkci ředitele programových okruhů. Na zasedání Rady České televize to oznámil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

„Vracím se ke svým tvůrčím kořenům a k tomu, co mám nejraději. Chci se opět věnovat kreativní práci na poli zábavy,“ uvedl Radan Dolejš. Generální ředitel ČT Petr Dvořák je přesvědčený, že Radan Dolejš odvedl při svém působení v České televizi kus poctivé práce. „Znám Radana dlouhé roky a vážím si ho nejen jako televizního profesionála, ale zejména jako kreativního a přátelského člověka,“ říká Petr Dvořák a dodává: „Věřím, že jeho odchod z pozice de facto úředníka nám vrátí zpět Radana do pozice tvůrce, který může být pro Českou televizi i do budoucna přínosem.“

Pokračuje tak obměna managementu České televize, která začala Dvořákovým říjnovým nástupem do čela veřejnoprávního média. Na počátku minulého měsíce jmenoval do funkce ředitele programových okruhů právě Fridricha, který do té doby vedl divizi nových médií. Finančním ředitelem se stal bývalý výkonný ředitel TV Nova Milan Cimirot a výkonným ředitelem ČT24 někdejší šéf dnes již neexistující televize Z1 Zdeněk Šámal. V čele sekce nových médií místo Fridricha stanula jeho dosavadní zástupkyně Pavlína Kvapilová.   

Nově jmenovaní nahradili manažery, kteří opustili vedení ČT koncem září. Byli to obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník, šéf zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč a finanční ředitelka Lujza Oravcová. Funkci obchodního ředitele Dvořák dosud neobsadil. Další personální kroky je možné očekávat v budoucnu. V prosinci totiž hodlá Dvořák radě představit novou organizační strukturu ČT, která bude platit od ledna 2012.   

Dvořáka Rada ČT zvolila generálním ředitelem veřejnoprávního média v září poté, co bývalý ředitel Jiří Janeček koncem srpna rezignoval ze zdravotních důvodů. Vybrala ho ze 36 lidí, kteří se o funkci ucházeli.