Mezi oceněnými Vizionáři roku je i Česká televize

Praha - Vizionáři roku 2011 jsou společnosti Altech, BARD, Moje ambulance, Madeta a Česká televize. Zvláštní uznání získala firma EFKO za vzkříšení legendární hračky Igráček. Tituly vizionářů udělovalo sdružení Czech-Inno ve spolupráci s agenturou Czech-Invest a Ministerstvem průmyslu a obchodu. 

V soutěži byly desítky domácích podnikatelů a firem, a to jak velkých podniků, tak začínajících společností. Hlavním motivem bylo najít a prezentovat takové, které do svého oboru přinesly něco navíc.

„Dnes se hodně hovoří o konkurenceschopnosti České republiky, dokonce se přijala strategie mezinárodní konkurenceschopnosti. Chceme se dostat na 20. místo ve světě a bez těch vizionářů, tedy schopných autorů řešení, to půjde těžko,“ říká člen řídící rady Czech-Inno Daniel Švejda.

„Pro nás na Ministerstvu průmyslu a obchodu je důležité vědět o těch projektech. Sami se potom snažíme pomáhat firmám, které mají nějaké inovační nápady a nějakým způsobem je zviditelňovat, protože ukazují dobrý příklad i ostatním firmám,“ přiblížil strategii ministesrtva ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje MPO Petr Očko.

Cenu si odnesla firma Altech za vynález zvedací plošiny, která pomáhá handicapovaným nastupovat do letadla, Madeta za propagaci zdravé výživy a hned dvě zdravotnické firmy. 

„Před 4 roky jsme začali s projektem Moje ambulance, jedná se o integrované poskytovaní zdravotní péče praktických lékařů. Používáme online formuláře, pacient může využívat online poradny, taky může využívat skypových aplikací na konzultaci svého zdravotního stavu s lékaři,“ nechal se slyšet předseda dozorčí rady projektu Moje ambulance Marek Potysz.

Mezi oceněnými byla i ČT

Uznání se dočkala i Česká televize za sekci Nová média. „Když jsme je začali budovat, tak jsme si říkali, televize už není dnes jen televizor , musíme nabídnout televizní obsah divákům také v mobilech, na internetu v počítačích, v ipadech a jiných zařízeních, kde už dnes je možné jak živě, tak i si stáhnout televizní pořady,“ tvrdí ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

Pořadatelé zdůrazňují, že právě v době krize Česko vizionáře potřebuje. Příští rok navíc hodlají zohlednit i přeshraniční spolupráci firem.