V brazilském Sao Paulu se utábořili fanoušci moderních technologií

Sao Paulo - Internetoví nadšenci se už potřetí sjíždějí do brazilského Sao Paula. Začal zde totiž největší festival moderních technologií na světě - Campus Party. Účastníci tak mají možnost se o své znalosti a zkušenosti, které spolu jindy sdílejí jen ve virtuálním světě, podělit s ostatními osobně. V největším městě Latinské Ameriky se kyberaktivisté a fanoušci moderních technologií doslova utábořili.

Týdenní festival nabízí všem nadšencům možnost navštívit workshopy a semináře. Ty se týkají internetu, her, hudby nebo robotických vynálezů. „Tato Campus Party má pověst největší internetové a technologické události na světě v oblasti zábavy, vědy, kultury a inovace. Jde o jedinečný prostor, který sdružuje během sedmi dní více než sedm tisíc lidí,“ říká jedna z organizátorek Daniela Costa.

24 hodin denně zde účastníci testují nové počítačové hry a seznamují se s různými novinkami. Campus Party je také vhodná příležitost, jak poznat nové přátele, které hráči jindy potkávají jen v kyberprostoru. „Obvykle spolu komunikujeme online prostřednictvím komunit a blogů. A teď jsme tady, vidíme se osobně a vzájemně si to užíváme,“ říká s nadšením účastník festivalu Omar Maizopi.

Akce měla premiéru poprvé v roce 1997 ve Španělsku. Od té doby se pravidelně koná i v různých koutech světa včetně Mexika a Columbie.