Novým šéfem Óčka je Štěpán Wolde

Praha - Novým generálním ředitelem televize Óčko bude Štěpán Wolde (41). Jiří Balvín, který hudební televizi vedl od roku 2003, v televizi zůstane jako manažer speciálních projektů. Změna ve vedení souvisí s důrazem na novou růstovou strategii televize.

„Štěpán Wolde je osoba s velkými zkušenostmi v oblasti televizního obchodu a marketingu a pro naši mediální skupinu je ideální osobou pro novou éru rozvoje televize Óčko,“ uvedl předseda představenstva Stanice O a člen představenstva mediální skupiny MAFRA Roman Latuske. Podle Balvína nastal čas na nové impulzy v aktivitách televize na všech úrovních. „Tento úkol mohou nejlépe splnit nápady nových lidí ve vedení televize,“ dodal.

Wolde byl v letech 2009-2011 výkonným ředitelem Atmedia CZ, v letech 1999-2001 zodpovědný za PR a komunikaci agentury ARBOmedia. Od roku 2008 je také spolumajitelem a výkonným ředitelem produkční společnosti MediaOne.

Mafra plánuje v dalších měsících posílit pozici televize Óčko na trhu i uvnitř mediální skupiny. „Zájem mediálních a nemediálních hráčů o akvizici naší hudební televize a obrovský počet našich příznivců nejen v televizi, ale také na sociálních sítích a v mobilních aplikacích potvrdilo naše přesvědčení o tom, jak velký je potenciál stanice a značky TV Óčko. Velká znalost a síla značky Óčko bude základem pro inovované programové, obchodní a marketingové aktivity,“ uvedl Latuske.

Vedle začlenění nových programových prvků do vysílání televize počítá například s rozšířením marketingových aktivit cílených na nejmladší cílovou skupinu, posílením obchodu pro přímé klienty a také se zahájením nového internetového portálu Ocko.tv, který bude od léta tvořit další distribuční kanál aktuálního a archivního obsahu.

Ministr kultury Jiří Balvín
Ministr kultury Jiří Balvín

Óčko vysílá terestricky od předloňského října ve čtvrtém digitálním multiplexu, který pokrývá přes čtvrtinu obyvatelstva. Dále se nachází v kabelových sítích operátorů UPC a Telefóniky a na satelitních platformách CS Link, Skylink, Digi TV a UPC Direct. K těmto distribučním kanálům přidala také streamování v chytrých mobilech. Loni na konci roku se v médiích objevily informace, že by se novým vlastníkem televize mohla stát francouzská skupina Lagardere, která na českém mediálním trhu vlastní celoplošné rádio Frekvence 1, síť hudebních stanic Evropa 2 a další menší stanice.