Chcete se podílet na volebním vysílání OVM? Poradíme vám jak

Praha – Volební projekt České televize k letošním podzimním volbám přináší řadu novinek. Jednou z nich je i způsob, jak se mohou zapojit do vysílání diváci. ČT24 připravila k volbám speciální volební stránku, kde čtenáři naleznou nepřetržitý tok aktuálních informací o volbách. Moderátor Václav Moravec a jeho tým také poprvé vyjíždějí, co se týče krajských voleb, do všech třinácti krajů se svými předvolebními speciály. První volební Otázky Václava Moravce Speciál začínají v úterý ve 21:00 na ČT24. A přihlásit se do studia diváci mohou prostřednictvím následujícího formuláře. Do vysílání se mohou diváci zapojit i přímo se svými náměty - stačí jen na volebních stránkách vyplnit formulář „Vaše volba“.

„Cílem Václava Moravce je přijít přímo k lidem v jednotlivých krajích. Diváci se navíc mohou volebních speciálů přímo účastnit,“ vysvětlila výkonná ředitelka divize Nová média Pavlína Kvapilová. Příští úterý, 28. srpna ve 21 hodin, proběhne první vysílání z Karlovarského kraje.

Pavlína Kvapilová, ředitelka divize Nová média:

"Platí to ale i pro následující vysílání. Pokud se tedy diváci chtějí do publika přihlásit, na zmíněné volební webové stránce je lišta 'přihlaste se', vyplní krátký dotazník, zaškrtnou správný kraj."


„Na stránkách je také lišta 'vaše volba tématu', kde mohou návštěvníci vyplnit jednoduchý formulář, kde mohou stručně popsat, co by je zajímalo,“ dodala ředitelka divize Kvapilová. Divize Nová média pak tyto informace zpracuje a předá týmu Václava Moravce. „V jednotlivých speciálech pak bude vždy krátký vstup za divizi Nová média, ve kterém se shrnou poznatky lidí, co je nejvíce zajímá. Od toho se také odvine část debaty v daném speciálu. Na to samé se budeme lidí ptát i na sociálních sítích,“ doplnila Kvapilová.

Krajské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. října. Kromě toho se letos na podzim také obmění třetina Senátu. Tím ale kolotoč volebních kampaní neskončí. Už v zimě příštího roku by měli jít Češi k volbám znovu. Tentokrát budou poprvé v historii volit svého prezidenta. Doposud hlavu státu volili poslanci a senátoři. 

Video Rozhovor s Pavlínou Kvapilovou
video

Rozhovor s Pavlínou Kvapilovou