Vysílaní BBC bude v Česku nadále pokračovat

Praha – Mediální skupina Lagardare Active ČR koupila od britské BBC stoprocentní obchodní podíl ve společnosti BBC Radiocom a získala tak vysílací licenci pro programovou síť české BBC, která zahrnuje 12 VKV vysílačů v Praze a většině krajských měst. Informaci potvrdila PR manažerka z Lagardere Active ČR Radka Pilzová. Lagardere v Česku provozuje například rádia Evropa 2, Frekvence 1 a Bonton. 

Zástupce BBC v Česku Vít Kolář sdělil, že cílem BBC je zachovat anglické vysílání BBC World Service na území ČR v takovém rozsahu, aby mělo smysl. Skupina Lagardere byla pro tento projekt vybrána jako spolehlivý a důvěryhodný mezinárodní partner.

„Vysílání bude navazovat na dlouholetou tradici vysílání BBC v ČR, a to včetně převzatého anglického vysílání BBC WS v rozsahu stanoveném licenčními podmínkami. Zůstane tedy i nadále stanicí s informačně zpravodajským servisem a prvky zábavy,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Lagardare Active ČR Miroslav Hrnko.  

Podle jednatele BBC Radiocom Michala Strouhala požádala společnost o předchozí souhlas se změnou vlastníka Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Na financování českého vysílání BBC se chtěl podílet Český rozhlas. Žádal o rozšíření vysílání z šesti na 12 hodin denně na VKV frekvencích BBC. RRTV žádost v červenci zamítla. 

Skupina Lagardere provozuje skupinu rádií - Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton, Dance Radio a slovenskou stanici Europa 2.