V Las Vegas začíná největší veletrh spotřební elektroniky

Las Vegas - Na dveře už klepe největší veletrh spotřební elektroniky International CES 2013 v Las Vegas. Na návštěvníky zde čeká 167 tisíc metrů čtverečních výstavní plochy. První akce pro novináře začínají už v neděli. Na rozdíl od předchozího ročníku letos v Las Vegas nezanechá svou stopu ani jedna česká firma.

Letos se slavného veletrhu nezúčastní například finský výrobce mobilních telefonů Nokia. Oznámení o její neúčasti přišlo až náhle koncem prosince. Podle šéfredaktora časopisu Extra PC Jana Čarka se dá z tohoto kroku usuzovat, že společnost nestihla připravit nové produkty na veletrh CES. „Možná se snaží přijít s něčím skutečně revolučním, protože jejich situace na trhu není dobrá,“ dodává Čarek.

Do Las Vegas nedorazí ani americký softwarový gigant Microsoft. O jeho neúčastí se dá podle Čarka pouze spekulovat. I tak ale bude na veletrhu přítomný v podobě svého produktu - Windows 8 v telefonech, tabletech a laptopech. Nebudou chybět ani zástupci Microsoftu, kteří se zúčastní vrcholných jednání a schůzek.

Po loňském nezájmu o televize a technologie 3D se dá letos na veletrhu s jistotou očekávat široká nabídka Ultra HD obrazovek. Výrobci se pokusí zákazníky zaujmout například úhlopříčkou 110 palců, tedy asi 2,8 metru.

  • Ultra HD obrazovka
    Ultra HD obrazovka zdroj: ČT24
  • Tablet
    Tablet zdroj: ČT24