Facebook se stal terčem „sofistikovaného“ útoku hackerů

Los Angeles - Sociální síť Facebook napadli hackeři. Společnost to uvedla na svém blogu. Podle agentury Reuters mohl promyšlený útok pocházet z Číny. Facebook po celém světě spojuje víc než miliardu uživatelů. Firma ale odmítá, že by kybernetický zločin ohrozil jejich data.

„Minulý měsíc jsme zjistili, že se naše systémy staly terčem sofistikovaného útoku,“ uvedla společnost. „K útoku došlo, když hrstka zaměstnanců navštívila webové stránky, které byly zkompromitovány,“ dodala.

Malware byl posléze stažen na notebooky zaměstnanců. „Jakmile jsme zjistili přítomnost malwaru, postarali jsme se o všechny infikované stroje a začalo ihned vyšetřování, které pokračuje k tomuto dni,“ oznámila firma. „Nemáme žádný důkaz, že by uživatelská data byla při útoku ohrožena,“ sdělil Facebook na svém blogu.

České děti jsou častými uživateli Facebooku
Zdroj: ČT24

Firma dále uvádí, že se cílem podobného útoku nestala sama. „Je jasné, že další byli napadeni v poslední době stejně. Jako jedna z prvních společností, jež na tento malware přišla, jsme okamžitě podnikli kroky k tomu, abychom sdíleli informace s ostatními společnostmi a subjekty, které byly napadeny,“ řekl Facebook.