TV Pětka po sobě zanechala dluhy v řádu desítek milionů

Praha - Zkrachovalá TV Pětka dluží věřitelům desítky milionů korun. Uvedl to advokát Petr Plášil, který věřitele bude zastupovat. Televize dluží peníze 160 lidem a firmám. Přesná dlužná částka i počet osob, které pohledávky nakonec uplatní, budou prý známy příští týden. Majitel televize, společnost Metropol TV, má na uhrazení dluhů čas do 19. března. Pokud nezaplatí, bude následovat žaloba.

„Vývoj bude takový, že se udělá předžalobní výzva. Uvidíme, jak na to zareagují. Předpokládám, že věřitelé budou preferovat mimosoudní vyřešení sporu, narovnáním a podobně,“ řekl advokát.

TV Pětka, která vstoupila na tuzemský trh loni v říjnu, ukončila vysílání 4. února. Stanice se potýkala s problémy od konce roku 2012, kdy ji přestal financovat podnikatel Luboš Měkota. Zájem o koupi TV Pětka a její sesterské televize Metropol TV poté projevila společnost Empresa Media, vlastnící na televizním trhu TV Barrandov.

Televize Pětka se orientovala na původní českou zábavu. Jejím hlavním pořadem byl časosběrný dokument o zpěvačce Ivetě Bartošové, který měl koncem loňského roku vyvrcholit koncertem v Lucerně. V polovině prosince ale televize oznámila, že se koncert neuskuteční. Kromě původních zábavních pořadů Pětka plánovala vysílat také vlastní seriálovou tvorbu nebo například britské sitcomy.

V minulosti zastavilo své vysílání již několik televizních stanic, většinou regionálních. Nejznámější z celoplošných stanic, které ukončily svá vysílání, byla patrně zpravodajská televize Z1. Stanice, za kterou stála společnost První zpravodajská, patřící pod finanční skupinu J&T, vysílala od června 2008 do ledna 2011.