Nastává den ČT :D

Místo, kde si děti mohou bezpečně hrát, takovým má být nový dětský kanál ČT :D. 31. srpna v 6:00 se hřiště Déčka poprvé otevírá - na programu ČT :D, na novém dětském webu a také ve skutečnosti kousek od Kavčích hor, kde mohou děti s Déčkem strávit celý den.

Seriály a filmy hrané i animované, zábavně-vzdělávací pořady, lifestylové magazíny a nově také dětské zpravodajství - ČT :D bude velkou televizí v malém. „Chceme se věnovat opravdu všem žánrům,“ potvrdil výkonný ředitel Déčka Petr Koliha.

I proto kromě obvyklých dětských pořadů přibyly na program také Zprávičky, dětská obdoba dospěláckých zpráv. „Chceme se věnovat zprávám, které zajímají především děti, například že se něco zajímavého děje v zoologické zahradě nebo v planetáriu, nechceme se ale vyhýbat ani složitějším společenským událostem,“ podotkl ke Zprávičkám Petr Koliha. Ke své denní dávce zpravodajství mohou děti zasednout vždy v 18:40.

A to už i první den, tedy 31. srpna, přestože úvodní víkend je především seznamovací, má dětem zpříjemnit poslední dny prázdnin. O to se postará v programu například Saxána a Lexikon kouzel nebo Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko. V sobotu i v neděli se také děti seznámí s novým seriálem Špačkovi v síti času, který je tématem tak trochu podobný Arabele. I tento seriál zařadilo Déčko do vysílání hned na úvod.

Pražské děti mohou start Déčka přijít oslavit do Centrálního parku na Pankrácké pláni, kde je čeká dětský den s hrami a zábavou i setkání s moderátory a tvůrci. „V celodenním programu od deseti do šesti se představí veškeré pořady, chceme se ale také setkat s rodiči a ubezpečit je, že Déčko bude programem bezpečným a motivačním pro jejich děti,“ doplnil Petr Koliha.

Joe Godwin, ředitel dětských programů britské BBC: „Jsem moc rád, že Česká televize spouští samostatnou dětskou stanici. Pro poslání veřejnoprávní televize to má velký význam. ČT :D může navíc navázat na českou tradici dětské tvorby a opřít se o spolupráci se zahraničními televizemi, například i BBC. Jsem rád, že se to děje a budu rád za její rozšíření.“


Nový dětský kanál vysílá každý den od 6:00 do 20:00, kdy ho vystřídá kulturní ČT art. V sobotu 31. srpna se také spustí webové hřiště Déčka, které chce být stejně zajímavým prostorem pro děti jako televizní ČT :D.