Návrat po deseti letech

Nová zpravodajská relace ČT art Události v kultuře má již kompletní tým. Jejich moderátorkou se vedle Petry Křížkové a Jiřího Svobody stane Kateřina Bílková, která se na obrazovku vrací po takřka deseti letech. Podle vedoucího redaktora kulturní redakce ČT Petra Viziny je návrat Kateřiny Bílkové do vysílání vnímán jako přihlášení současné České televize k dobré tradici kvalitních kulturních magazínů, jakým byl ve své době mladistvý a neotřelý pořad Paskvil.

„Události v kultuře připravuje tým, který se mi hned zalíbil a který bude, pevně věřím, dělat pořad chytrý, ale zároveň i zábavný. Necítím to jako návrat na televizní obrazovku. Beru to jako nový začátek, protože zpravodajství se od Paskvilu opravdu hodně liší a navíc je to už spousta let,“ uvádí ke své nové roli v České televizi Kateřina Bílková.

Kateřina Bílková se v České televizi podílela na několika výrazných projektech, které se věnovaly kulturnímu dění. Poté však na dlouhou dobu z obrazovky zmizela. Poprvé se objevila před dvaceti lety v ostravském pořadu Point, pět let provázela v živém vysílání legendárním Paskvilem a následně spolupracovala v roli reportérky na revue Kinobox. Svůj talent uplatnila i ve filmu a ztvárnila jednu z hlavních rolí v Michálkově Americe. „Návrat Katky Bílkové je osobním comebackem vyzrálé moderátorské osobnosti. Jsem rád, že zpravodajstvím na ČT art budou provázet lidé, kteří se dlouhodobě na zpracování sféry umění v České televizi podílejí,“ dodává Petr Vizina.    

Události v kultuře se televizním divákům poprvé představí v sobotu 31. srpna ve 20:00 hodin večer jako součást vysílání nového kanálu ČT art a prodlouží tak o dvacet minut hlavní zpravodajskou relaci Události.