Do dvou let by Déčko a Art mělo naladit 95 procent lidí

Brno - Generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák na zasedání Rady ČT hájil rozjezd nových programů ČT:D a ČT art. Řada lidí si stěžovala, že program nemůže kvůli nedostatečnému pokrytí naladit. Podle Dvořáka jde ve většině případů o technickou záležitost, kterou by lidé zvládli s rychlou pomocí odborníka. 

„Naladění vyžaduje některé technické znalosti. Problém s tím měli hlavně naši starší diváci, kteří si nevěděli rady a obraceli se na nás,“ uvedl Dvořák. Zdůraznil, že zhruba 700 stížností na 4,5 milionu přijímačů je relativně zanedbatelná část na to, jaká hysterie se kolem záležitosti strhla. „Tištěná média z toho udělala příliš velkou bublinu a sehrála negativní roli,“ míní Dvořák.

Podle předsedy rady Milana Uhdeho mělo při prezentaci nových kanálů zaznít i to, že je každý pátý člověk nenaladí. Prvotní problémy však podle Dvořáka již pominuly. „Už nám chodí jen jednotlivé dotazy, divákům jsme poskytli také návod, jak televizi naladit. Rámus, jaký se kolem toho strhl, ukazuje, že jdeme správnou cestou, že o tyto programy je zájem. Nyní je pokryto 80 procent přijímačů terestrickým signálem, zbytek se snažíme dokrývat satelitním signálem. Do dvou let chceme mít pokrytí 95 procent,“ doplnil Dvořák.

Podrobný návod na naladění nových programů ČT:D a ČT art nalezte ZDE.


Kolegium GŘ doplní Vášová z vysílací unie

Ředitelka sekce dokumentárních a dětských pořadů Evropské vysílací unie Anna Vášová se stala novou členkou Kolegia generálního ředitele České televize. Na tento poradní orgán se Dvořák obrací v otázkách strategického rozvoje. Současnými členy jsou bývalý generální ředitel ČT Ivo Mathé, někdejší programový ředitel Jiří Pittermann a politický komentátor Jefim Fištejn. Rovněž Vášová v ČT už dříve působila jako dramaturgyně a zastávala funkci ředitelky programu.  

„Krátce po svém jmenování do funkce generálního ředitele jsem inicioval vznik poradního orgánu, se kterým bych měl možnost konzultovat otázky dalšího rozvoje České televize. Jako jeden z jeho hlavních přínosů vnímám, že se v Kolegiu scházejí odborníci, kteří na jedné straně znají do hloubky specifika veřejnoprávního média a na straně druhé vidí toto téma v širším kontextu,“ uvedl Dvořák. 

Ředitelka Nových médií v ČT končí

Vedení České televize se nedohodlo s odvolanou ředitelkou Nových médií Pavlínou Kvapilovou na dalším působení ve veřejnoprávním médiu, Kvapilová proto z televize odchází ke konci listopadu. Z pozice výkonné ředitelky byla odvolána k 30. srpnu 2013.