Jak mohou děti pochopit světovou válku?

Příběhy dětí, které prožily jeden z nejničivějších válečných konfliktů, vyprávěné prostřednictvím svědectví a deníkových zápisků tak, aby byly srozumitelné i pro malé školáky. O tom jsou Malé ruce ve Velké válce, nový osmidílný cyklus, který dětem nabídne Česká televize u příležitosti 100. výročí začátku první světové války ode dneška na programu ČT :D.

Výročí světové války připomíná Česká televize v různých formátech už od června. Se začátkem školního roku doplňuje portfolium speciálních pořadů i dětský kanál.

„Německý cyklus Malé ruce ve Velké válce přiblíží těžké válečné období dětským divákům skrze životní příběhy jejich vrstevníků, používá zjednodušený jazyk a názorně vysvětluje obtížnější pojmy,“ popisuje ředitel programu České televize Milan Fridrich.

„Abychom nenáročnou a zábavnou formou vtáhli děti ještě hlouběji do podstaty těchto zásadních historických událostí, připravili jsme pro ně na stránkách Déčka navíc i interaktivní komiks. Ve hře mají za úkol plnit různé úkoly a mise, během kterých získají bližší povědomí o tom, jak první světová válka probíhala. Vhodně ji lze využít například i jako doplněk školní výuky,“ komentuje výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha. Komiksová hra je k dispozici na webových stránkách Déčka.