ČT24

ČT24
úterý 4. srpna 2015 Dominik

Moderátoři ČT jsou nejoblíbenější

Velikost textu:

Praha - Moderátoři České televize přesvědčivě zvítězili ve všech sledovaných kategoriích tradičního průzkumu společnosti UPC. Nejoblíbenější tváře má ČT ve zpravodajství, sportovních pořadech, diskusních pořadech i v oblasti zábavy. Moderátoři České televize se na pomyslných stupních vítězů objevili celkem sedmkrát. Reprezentativní průzkum UPC realizuje již šestým rokem po sobě, letos byl koordinován mezinárodní agenturou Reputation Institute.

Moderátorka ČT
Moderátorka ČT
Otevřít galerii
 • Moderátorka ČT autor: Marie Třešňáková, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/2/199/19829.jpg?1209563770
 • Redaktor a komentátor ČT autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/6/588/58754.jpg?1229698384

V kategorii zpravodajských pořadů zvítězila Jolana Voldánová z České televize, známá tvář z hlavní vysílací relace ČT Události. Nejoblíbenější je mezi muži i ženami. Na druhém a třetím místě se umístili Karel Voříšek a Ray Koranteng, moderátoři TV Nova. V první desítce se z ČT objevili ještě Iveta Toušlová a Bohumil Klepetko.

Kategorii sportovních pořadů kraloval Robert Záruba. Redaktor a komentátor ČT předčil Václava Tittelbacha z TV Nova a svého kolegu Vojtěcha Bernatského. Úspěch tváří pořadu Branky, body, vteřiny podtrhuje i účast Stanislava Bartůška a Barbory Černoškové v první desítce.

Česká televize zcela opanovala kategorii diskusních pořadů. Zvítězil v ní Jan Kraus před Markem Ebenem a Václavem Moravcem. Nejoblíbenějším moderátorem zábavných pořadů je Karel Šíp, známý z pořadu Všechnopárty. Druhý skončil Leoš Mareš a třetí Richard Genzer, oba z TV Nova.

Tradiční reprezentativní televizní průzkum UPC proběhl v České republice v období od 26. října do 16. listopadu 2009 prostřednictvím internetu a zúčastnilo se ho celkem 1 066 respondentů. Současně s průzkumem v Česku proběhly i průzkumy v dalších devíti evropských zemích, kde UPC působí: v Rakousku, Belgii, Maďarsku, Irsku, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Švýcarsku.

Výsledky průzkumu

Zpravodajské pořady:

Jolana Voldánová (ČT)

Karel Voříšek (TV NOVA)

Ray Koranteng (TV NOVA)

Sportovní pořady:

Robert Záruba (ČT)

Václav Tittelbach (TV NOVA)

Vojtěch Bernatský (ČT)

Diskusní pořady:

Jan Kraus (ČT)

Marek Eben (ČT)

Václav Moravec (ČT)

Zábavné pořady:

Karel Šíp (ČT)

Leoš Mareš (TV NOVA)

Richard Genzer (TV NOVA)

Zábavná talk show Karla Šípa
Zábavná talk show Karla Šípa

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.