ČT24

ČT24
sobota 1. srpna 2015 Oskar
Ceny za nejkreativnější českou reklamu:

Louskáčka si odnesly klipy Škody Auto nebo operátora T-Mobile

Velikost textu:

Praha - V pražském Rudolfinu se už po devatenácté rozdávaly ceny za nejkreativnější českou reklamu Louskáček 2012. Opět bodovala kampaň Muzea komunismu, ocenění si odnesly také klipy Škody Auto nebo operátora T-Mobile. Celkem letos udělila porota sedm nejvyšších ocenění, v minulém roce rozdala zlatých Louskáčků dvanáct.

Motivační spot společnosti Škoda Auto
Motivační spot společnosti Škoda Auto

Letošní ročník Louskáček se nesl v duchu "Hlavně vtipně a jinak". Nad třemi stovkami projektů hloubala mezinárodní porota čtyři dny. V kategorii TV / Cinema získaly zlato hned dva navržení. Jedním z nich byly vánoční reklamy firmy T-Mobile Czech republic s Jakubem Kohákem a Bolkem Bolívkou od agentury Saatchi & Saatchi. Druhé zlato dostal motivační spot společnosti Škoda Auto pro uchazeče o zaměstnání s názvem "Kam až Vás může životopis zavést" od agentury Leagas Delaney Praha. Kampaň s ručně vytvořeným papírovým světem dostala i bronz za komunikační design a její rozhlasová verze získala stříbro.

Igor Paleta, senior copywriter, Leagas Delaney:

"Dělat kreativní reklamu je něco, co přitahuje nové klienty, protože každý klient chce mít reklamu, která je kreativní."

Velmi vysoko hodnotila porota také kampaň Budějovického Budvaru "Vítězná výzva" od Kaspen/Jung von Matt. V kampani se společnost ptala fanoušků českého národního hokejového týmu, co udělají, když Češi vyhrají mistrovství světa. V kategorii On-line kampaní dostala Vítězná výzva zlato a celkově mezi kampaněmi dosáhla na stříbro.

Louskáček je nejstarší českou reklamní soutěží, letos se konal jeho 20. ročník. Soutěž v Česku každoročně pořádá Art Directors Club České republiky ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur. Louskáček je součástí Art Directors Club of Europe Awards, takže vítězné práce automaticky postupují do této evropské soutěže, která se koná v Barceloně.

přehrát video
V pražském Rudolfinu se rozdávaly ceny Louskáček
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.