ČT24

ČT24
sobota 1. srpna 2015 Oskar

ČT představila HD teletext a vizi hybridní televize

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2011 15:49

Praha – Česká televize dnes u příležitosti ukončení analogového vysílání představila vizi nového rozvoje. Televize oznámila, že se vydává jednoznačně směrem k hybridnímu vysílání HbbTV a výkonná ředitelka Nových médií ČT Pavlína Kvapilová v návaznosti představila i první plány Teletextu HD, pilotní služby na bázi hybridní televize.

HD teletext
HD teletext

"Dnes chceme vyslat silný signál, že hybridní televize HbbTV je cesta, kterou chceme jít. Je to platforma, kterou podporuje i Evropská vysílací unie," uvedla Kvapilová s tím, že se jedná ve zkratce o televizi napojenou na internet a hybridní set-top box. Díky tomu si může uživatel pomocí dálkového ovladače vyvolat nejrůznější služby. "Věříme, že televize bude ještě silnější, když dokáže zkombinovat sílu internetu a televize," dodala Kvapilová.

Výkopem éry hybridního vysílání ČT bude jaro 2012, kdy televize spustí na satelitu HD teletext a pak budou následovat další kroky. Na to ještě nebude potřeba připojení televize k internetu, ale jen hybridní se-top box. Po připojení televize k internetu umožní HD teletext zobrazovat i složitější grafiku, obrázky či videa.

HD teletext
HD teletext

Internetové služby přes dálkový ovladač 

"Pohodlí je také jedna z hlavních výhod – co dostáváte z počítače, budete moci dostat i při ležení na gauči u televize," uvedla při prezentaci Kvapilová. Podle ní stačí ve chvíli, kdy na obrazovce svítí červený čtverec, zmáčknout obdobné tlačítko na ovladači a zobrazit si aktuální nabídku služeb navíc.

přehrát video
Studio ČT24 - Rozhovor s Pavlínou Kvapilovou

Kromě teletextu ve vysokém rozlišení umožní hybridní televize například hlasovat přes ovladač v televizních anketách nebo ohodnotit hosta pořadu Hyde Park ČT24. Přes dálkové ovládání hybridní televize bude přístupný i televizní archiv iVysílání, který už nyní na internetu obsahuje zdarma zhruba pět let odvysílaných pořadů. Sportovní fanoušky potěší při vysílaných zápasech tabulky, přehledy, sestavy týmů i informace o jednotlivých sportovcích.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.