Ostře sledovaný konvoj

ČT24

ČT24
úterý 31. března 2015 Kvido

Národní galerie nikdy nezavírá

Velikost textu:
aktualizováno 16. 12. 2012 16:00

Portál ČT24 ve spolupráci s Národní galerií v Praze (NG) připravil exkluzivní cyklus s názvem Národní galerie nikdy nezavírá. V jeho rámci vznikl na stránkách zpravodajského webu ČT24 seriál, jenž představuje nejvýznamnější díla ze sbírek Národní galerie, o kterých hovoří erudovaní odborníci, lektoři a kurátoři. Portál ČT24 tak chce na svých stránkách postupně představit všechny bazální expozice NG. Bohužel, navzdory názvu byl projekt v prosinci 2012 dočasně pozastaven. Než web ČT24 na spolupráci s Národní galerií opět naváže, můžete si přes odkaz na konci článku přehrát kterýkoli z dílů, které za téměř dva roky vznikly.

Národní galerie / Šternberský palác
Národní galerie / Šternberský palác

Projekt představuje stěžejní díla ze všech sbírek galerie. Nápad představit touto formou Národní galerii vznikl na základě série on-line přenosů, které se na portálu ČT24 často věnují společenským, ekonomickým, politickým i kulturním tématům.

Obrazy nejsou ale představovány v přímém přenosu vhledem k tomu, že je kladen velký důraz na technické zpracování a vysoké rozlišení obrazových materiálů. Samotný videomateriál je pořízen v HD, a snese tak vysílací projekci v kvalitě, která je dostatečná i pro nejmodernější a nejnáročnější audiovizuální techniku. V televizní kvalitě je tak uložen i v sekci iVysílání.

přehrát video
Vít Vlnas představuje projekt v pořadu Highlight

Sbírky NG dnes sídlí v šesti architektonicky významných budovách na území Prahy: Stálé expozice starého umění naleznou návštěvníci ve Šternberském paláci na Hradčanském náměstí, v Klášteře sv. Anežky České na Starém Městě a i ve Schwarzenberském paláci. Sbírka českého umění 19. století sídlí v Klášteře sv. Jiří. Moderní a Současné umění hostí Veletržní palác, sídlem Sbírky orientálního umění je Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Ten je také vlajkovou lodí a současně sídlem Sbírky grafiky a kresby. Pro své velké výstavní projekty využívá NG také Jízdárny Pražského hradu (ve správě Správy Pražského hradu) a Valdštejnské jízdárny (ve správě kanceláře Senátu).

Seznam všech dosud natočených dílů k projektu Národní galerie nikdy nezavírá najdete na následujícím odkazu:


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář on-line přenosů

   < Březen 2015 >
   po út st čt so ne
               1
   2 3 4 5 6 7 8
   9 10 11 12 13 14 15
   16 17 18 19 20 21 22
   23 24 25 26 27 28 29
   30 31          
   • 31.3.2015

    Pro dnešní den nenalezena žádná akce.

   ČT24 - Islám v Evropě

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.