Křesťanský svět vzhlíží k nebesům

ČT24

ČT24
čtvrtek 2. dubna 2015 Erika

Hudební ceny Žebřík už mají nové majitele

Velikost textu:

Plzeň – Žebřík je pro leckoho jen obyčejný kus dřeva, ne však pro tým hudebního webu iReport. Již dvacet let uděluje totiž hudební ceny Žebřík a právě onen jubilejní ročník se uskutečnil v pátek večer v plzeňském Parkhotelu. Ceny si odnesly kapela Kryštof, A Banquet, UDG nebo zpěvačka Anna K a další. Večerem provedli zpěvačka Klára Vytisková a herec Tomáš Hanák. Záznam finálového večera odvysílá ČT2 29. 3.

Anna K.
Anna K.

Vítězové cen Žebřík 2012:

 • Skupina roku - Kryštof
 • Album roku - Akrobat (UDG)
 • Skladba roku - Run run run (Celeste Buckingham)
 • Zpěvák roku - Tomáš Klus
 • Zpěvačka roku - Anna K
 • Objev roku - A Banquet
 • Akce - Hrady.cz
 • Film - Imodium: Devět a půl

Speciální cenu pořádajícího magazínu iReport si odvezli Chinaski. "Důvodů, proč jsme se jim rozhodli dát cenu, je několik. Kapele Chinaski je stejně jako Žebříku dvacet let, ale cena je především za to, že se tahle skupina tak dlouho drží na špičce tuzemské hudební scény," vysvětlil ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Charitativní ocenění, s jehož udělováním pořadatelé ve spolupráci s Plzeňským krajem začali loni, získali The Tap Tap. "Chceme, aby i tahle záležitost měla něco společného s hudbou. Proto jsme loni tuto cenu předali Anetě Langerové a nadaci Světluška. Letos ocenění připadlo skupině tělesně postižených muzikantů The Tap Tap, před kterou smekám," uvedl Hudec.

O vítězích mohli prostřednictvím dvouměsíčního hlasování rozhodnout fanoušci. Při téměř pětihodinovém ceremoniálu se rozdalo na sedmadvacet cen v devíti kategoriích. Kompletní seznam zbytku nominovaných najdete zde.  


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář on-line přenosů

   < Duben 2015 >
   po út st čt so ne
       1 2 3 4 5
   6 7 8 9 10 11 12
   13 14 15 16 17 18 19
   20 21 22 23 24 25 26
   27 28 29 30      
   • 2.4.2015 14:30

    Sport a zdraví - přednáška doc. MUDr. Petra Brandejského, CSc. z Univerzity Karlovy, kterou můžete od 14:30 hod. sledovat v přímém přenosu na portálu ČT24

   ČT24 - Ukrajinská krize

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.