World by Kriss

Trump z toaletního papíru, brýle jako plavky. Kristián Mensa kreslí svůj svět

Toaletní papír, ovoce nebo hřebík jako základ uměleckého díla. Tak pracuje mladý výtvarník Kristián Mensa. Vlivný americký magazín Huffington Post ho vloni zařadil mezi dvacítku nadaných mladých inovátorů. Svoje práce představuje na výstavě nazvané World by Kriss v pražském kulturním prostoru Vnitroblock.

Kristián Mensa se kreslení věnuje už od školky. Kombinovat kresbu a předměty denní potřeby ho prý napadlo během studijního pobytu ve Spojených státech amerických, který absolvoval během střední školy. Kromě výtvarného umění se věnuje také tanci.

Základem jeho obrázků je vtipná, nečekaná kombinace vizuálních motivů. Například pomeranč jako želva, čokoláda jako klávesy, vypínač jako koala. Pomocí toaletního papíru upravil známý obraz Výkřik od Edvarda Muncha nebo vymodeloval hlavu prezidenta Donalda Trumpa.

Video Události v kultuře
video

Kristián Mensa představuje svůj výtvarný svět

Ilustrace začal pod přezdívkou Mr. Kriss publikovat na sociálních sítích, kde má v současnosti téměř 38 tisíc fanoušků. Výběr z jeho díla je nyní možné obdivovat v prostoru Vnitroblock v pražských Holešovicích.