Festival Open House Praha

Festival Open House otevírá nepřístupné stavby, připomene i židovské transporty

Více než 40 běžně nepřístupných budov v Praze se o víkendu otevřelo veřejnosti. Festival Open House umožní lidem podívat se zdarma do sídla premiérů, Kramářovy vily, podzemního krytu v Thomayerově nemocnici, bývalého plynojemu v Libni nebo telekomunikační věže a dřívějšího nákladového nádraží na Žižkově.

Oproti loňskému ročníku mohou zájemci nově například i projít trasou transportů od Veletržního paláce na nádraží Bubny s jeho silným příběhem nebo zažít netradiční výhled ze střechy Domu módy na Václavském náměstí.

video Festival Open House otevírá nepřístupné budovy
Video Události v kultuře
video

Festival Open House otevírá nepřístupné budovy

Prohlédnout si návštěvníci mohou také karlínskou Invalidovnu, budovu Main Point Karlín oceněnou za rok 2011 jako světově nejlepší administrativní stavbu, Palác Archa nebo sídlo ministerstva průmyslu a obchodu.

Podívejte se na některé ze zpřístupněných objektů i ve fotogalerii:

Téměř všechny objekty zapojené do festivalu budou přístupné bez registrací, je tedy nutné počítat s frontami.

Profil

Festival Open House

Myšlenka otevřít veřejnosti běžně nepřístupné budovy se zrodila v Londýně v roce 1992, u jejího vzniku tehdy stála i česká architektka Eva Jiřičná. Festival se postupně rozšířil do dalších 35 měst, vedle Evropy i do Ameriky, Austrálie, Asie a Afriky. Akce v Londýně každým rokem otevírá 800 budov a přiláká až 350 tisíc lidí, v Praze se koná potřetí, loni přitáhla více než 48 tisíc návštěvníků.