Den po smrti Carrie Fisherové odešla i její matka, herečka Debbie Reynoldsová

Pouhý den po smrti své dcery Carrie Fisherové zemřela ve věku 84 let americká herečka, zpěvačka a tanečnice Debbie Reynoldsová. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na sdělení hereččina syna Todda Fishera. Debbie Reynoldsová se proslavila rolí v muzikálové komedii Zpívání v dešti, její dcera Carrie ztělesnila princeznu Leiu ve filmové sérii Hvězdné války.

Video Události v kultuře
video

Zemřela Debbie Reynoldsová

„Je to pravda, je teď s Carrie,“ řekl Fisher. Dodal, že stres z dceřiny smrti byl pro jeho matku „až příliš“. „Řekla 'chci být s Carrie' a pak zesnula,“ uvedl Fisher.

Přední dáma hollywoodských muzikálů 50. a 60. let přijela ve středu do domu svého syna v Beverly Hills, aby domluvila dceřin pohřeb. Po 13. hodině místního času někdo v domě zavolal záchrannou službu a ta ji odvezla do losangeleské nemocnice Cedars-Sinai Medical Center. 

Reynoldsové nebylo ani dvacet, když v roce 1952 zazářila v muzikálu Zpívání v dešti po boku Gena Kellyho. V roce 1964 získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku za roli v muzikálu The Unsinkable Molly Brown o osudech ženy, která přežila potopení Titaniku. Objevila se v desítkách filmů , v nichž hrála po boku Kellyho, Franka Sinatry, Tonyho Curtise nebo Freda Astaira.

Manželské omyly 

Prvním manželem Debbie Reynoldsové byl zpěvák Eddie Fisher. S ním měla herečka dvě děti, jejichž profese je také spojena s filmem: syna Todda, jenž působí jako producent a režisér, a dceru Carrie, která se proslavila rolí princezny Leii v Hvězdných válkách a kterou její matka přežila o jediný den.

Manželství Debbie Reynoldsové a Eddieho Fishera se rozpadlo dva roky po narození dcery. Jejich rozvod spolu se zpěvákovým následným vztahem a svatbou s herečkou Elisabeth Taylorovou se na konci 50. let stal každodenní potravou bulvárních médií. Nevalně dopadla i další dvě manželství Debbie Reynoldsové.

Mark Hamill, Carrie Fisherová a Harrison Ford v 1. díle Hvězdných válek
Zdroj: ČTK/AP

V roce 1960 se vdala za obuvnického magnáta Harryho Karla, manželství ale skončilo katastrofou, když herečka zjistila, že Karl prohrál v hazardu celé její jmění a uvrhl ji do dluhů.

Stejně špatně dopadlo i třetí manželství s podnikatelem Richardem Hamlettem z roku 1984. V posledních letech se alespoň smířila s prvním manželem Eddiem Fisherem, s nímž občas společně vystupovala.

Reynoldsová i v pozdním věku vystupovala se svým představením po celých Spojených státech. Objevovala se rovněž pravidelně v televizních pořadech, například v sitkomech Roseanne nebo Will a Grace, a napsala několik knih pamětí.

V poslední době bylo její zdraví chatrné. Loni v listopadu se kvůli tomu nemohla zúčastnit slavnostní večeře, na níž měla dostat čestného Oscara.