Nejvíc diváků si vybojoval na Štědrý den Pravý rytíř. Premiérová pohádka České televize

Nejvíc diváků sledovalo na Štědrý den, stejně jako loni premiérovou pohádku České televize. Tentokrát to byl příběh Pravý rytíř a vybralo si jej v průměru 2,7 milionu lidí ve věku od 15 let.

Pravý rytíř
Zdroj: ČT Autor: David Raub

Pohádka Pravý rytíř režiséra Martina Dolenského, ve které se umělecky založený Vincent (Jan Komínek) a jeho otec, vysloužilý rytíř (Lukáš Vaculík), společně vydávají na cestu do světa, vystaví nebezpečí říši víl a musejí osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá), měla podíl na sledovanosti 64, 38 %. Uvedla to mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Podle serveru Mediaguru.cz měla Česká televize nejvyšší večerní i celodenní sledovanost.

Pohádku Tři oříšky pro Popelku, kterou ČT odvysílala po 20. hodině po premiérové pohádce, zhlédlo v průměru 2,56 milionu diváků, tedy 55 procent lidí u televizí. Americkou komedii Sám doma na Primě si ve stejném čase vybralo 523 tisíc diváků a zaznamenala podíl 12 procent. Pohádku Princezna se zlatou hvězdou v televizi Nova v té době v průměru vidělo 506 tisíc diváků, tedy 11 procent. Prvních osm nejsledovanějších pořadů za celý den odvysílala ČT1.

U diváků od 15 let měly stanice České televize za celý den sledovanost přesahující 52 procent, kanály Novy téměř 23 procent a Primy víc než 11 procent. Prima si podíl udržela, Nově klesl z loňských téměř 27 procent a České televizi se zvýšil ze 45 procent o loňském Štědrém dni.

V hlavním večerním vysílacím čase měla Česká televize sledovanost v průměru 58,5 procenta, Nova víc než 17 procent a Prima téměř 11,5 procenta. Česká televize a Prima si proti loňsku polepšily, Nově se podíl propadl z loňských více než 31 procent.