Miluji tě modře, „papouškuje" Miloslav Šmídmajer v novém filmu

Režisér Miloslav Šmídmajer natáčí v Olomouci romantickou komedii Miluji tě modře. Scénář napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let Jaroslav Papoušek. (Spolu)autor slavné trilogie o Homolkových či Formanových filmů Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko. Scénář k novému filmu ležel jedenáct let v šuplíku.

Natáčení filmu Miluji tě modře
Zdroj: Bioscop

Malíř a kunsthistorik David na prahu Kristových let pořád neví, co si počít se životem. Dostane výpověď z galerie, nemá přítelkyni, žije s matkou posedlou jógou a nedaří se mu ani realizovat výtvarný projekt se svým bonvivánským otcem. Jeho staromládenecký však život převrátí setkání s nevyzpytatelnou aranžérkou Terezou. Dívka jeho snů má ale přítele, žárlivého artistu Igora. 

David a Tereza se potkají mimo jiné v obrazové galerii olomouckého Arcidiecézního muzea. Pro natáčení posloužilo i tamní Vlastivědné muzeum nebo univerzitní pavlače a nádvoří.  

„Potřebovali jsme klidné místo, které je stejně výtvarné a stejně hezké, jako jsou pražská nádvoří,“ vysvětlil volbu lokací Miloslav Šmídmajer. Režisér pohádky Peklo s princeznou nebo komedie Celebrity s. r. o. se ujal scénáře tvůrce československé nové vlny Jaroslava Papouška. 

O scénář měl zájem i Ondříček

Ten příběh zasadil na Hradčany a pražskou Kampu a jako výtvarnou linku zvolil pavlačové domy. Právě výtvarností se nová komedie odlišuje od jeho předchozích snímků. Posledním byla v roce 1984 Cesta kolem mé hlavy. Zfilmování komedie Miluji tě modře se už nedočkal.

Video Události v kultuře
video

Miloslav Šmídmajer natáčí film podle Jaroslava Papouška

Po Papouškově náhlé smrti v srpnu 1995 se o dílo zajímal také kameraman Miroslav Ondříček, na zfilmování došlo ale až nyní pod režijním vedením Miloslava Šmídmajera. Do kin se snímek s Václavem Jílkem v hlavní roli dostane v únoru příštího roku. V dalších rolích se objeví třeba Vladimír Kratina, Ljuba Krbová, Taťjana Medvecká nebo Rostislav Novák ml. z Cirku La Putyka v roli artisty a soka v lásce.